Як порахувати шпалери

Після того як ви підібрали шпалери, визначилися з видом, кольором і текстурою - виникає питання - як правильно порахувати шпалери, тобто визначити точну кількість рулонів, необхідних для обклеювання приміщення. На відміну від фарбування стін при розрахунку необхідної кількості шпалер мало просто обчислити обклеюваної шпалерами площа.
З одного боку, в Європі встановлено стандартний розмір рулонів 10,05м на 0,53, тому при нормальній висоті приміщення (більше 2,5 м) в більшості випадків виходять тільки три смуги шпалер з рулону. При висоті приміщення більше 3,3м відповідно ми отримуємо тільки два цілих полотнища, а залишки рулону можна використовувати тільки для обклеювання площі близько дверних і віконних прорізів.
З іншого боку, неоднотонние шпалери часто мають повторюваний малюнок (рапорт), з - за якого виникають також додаткові обрізки. Залежно від виду рапорту кількість обрізків можна більш-менш точно розрахувати.


1.Обоі без підбору малюнка або з хаотичним малюнком мають позначення на етикетці рулону і клеяться без контролю візерунка, їх відрізають просто один за одним, без підгонки. При цьому практично не виникає обрізків.
2.Якщо малюнок на шпалерах потрібно підбирати, візерунки всіх смуг шпалер наклеюються на одній і тій же висоті. Обрізків відносно не багато, по крайней мере, при маленькому рапорті візерунка. Величина максимального відходу з полотна шпалер, рапорт, завжди вказується на етикетці.
3. При зрушеною підгонці виникає діагональне переміщення малюнка між смугами (на етикетці ми бачимо символи або). Наприклад, на маркуванні рулону вказується 64/32 - це означає повторення малюнка кожні 64см і його переміщення між лівою і правою смугою шпалер на 32см.

 

Таким чином, щоб порахувати потрібну кількість шпалер, потрібно вирахувати периметр приміщення (сума всіх стінок кімнати), не враховуючи дверні та віконні прорізи, і поділити його на ширину рулону (найбільш часто зустрічаються розміри 0,53, 0,7 і 1,06 м) . Так, ми дізнаємося, скільки нам необхідно цілих полотнищ шпалер.


Наприклад, периметр кімнати 16м, висота стелі 2,7 м, і нам сподобалися шпалери розміром 10м довжиною і 0,7 м завширшки. При нашій висоті кімнати і, не забуваючи про рапорт, з рулону виходитиме тільки три цілих смуги (10 / 2,7 = 3,7). Тепер вважаємо кількість потрібних смуг: 16м / 0,7м = 22,85. Округляем результат, і виходить, що для того, щоб отримати 23 смуги ми повинні купити 8 рулонів шпалер (8 * 3 = 24). Тих, хто залишився обрізків, як правило, завжди вистачає для обклеювання площі під і над віконними, дверними отворами, тому ці місця не враховувалися в прорахунку потрібної кількості шпалер.
Як бачимо, порахувати шпалери не так вже й складно. Однак слід зауважити, що ми все-таки рекомендуємо купувати шпалери з запасом. Робити це бажано з кількох причин. По-перше, в процесі обклеювання деякі полотна можуть бути зіпсовані, тому краще підстрахуватися і не ризикувати, адже деякі рідкісні шпалери замовити не просто, і чекати їх потрібно буде не менше місяця. Крім того, вже поклеєні шпалери можуть бути зіпсовані - наприклад, якщо Ваша дитина любить описувати стіни. Мабуть, мати мінімум один запасний рулон шпалер просто необхідно.