Питання і відповіді

питання:
Що означає «час для просочування»?

Це процес під час наклеювання шпалер, під час якого клей, який був нанесений на лист шпалер, повинен проникнути в волокна шпалер. При цьому папір шпалер розтягується по ширині приблизно на 2,5%, а по довжині на 0,5%. Необхідно витримати запропоноване виробником час, потрібний для просочування шпалер. Інакше можуть виникнути якісь дефекти, наприклад, утворитися складки. Також може статися розбіжність швів.

питання:
Що таке техніка нанесення клею на стіну?

Метод наклеювання шпалер, при якому клей наноситься на обклеюваної поверхню, а не на зворотну сторону шпалер.


питання:
Що таке раппорт?

Раппортом називається повторення будь-якого малюнка на аркуші шпалер. Слід розрізняти раппорт по висоті і бічний раппорт. Раппортом по висоті є такий рапорт, який багаторазово повторюється по висоті листа шпалер. Бічний раппорт може багаторазово повторюватися по ширині листа шпалер залежно від типу і розміру малюнка

питання:
Який тип клею слід застосовувати для різних типів шпалер?

В цілому розрізняють три основних типи клею:

1. Звичайний клей: чиста метилцелюлоза для наклеювання паперових шпалер будь-якого типу.

2. Спеціальний клей: метилцелюлоза з додаванням синтетичної смоли для наклеювання більш важких шпалер з тисненням, гладких вінілових шпалер, структурних шпалер і шпалер з натуральних матеріалів.

3. Клей для спеціальних приладів для наклеювання шпалер: метилцелюлоза з додаванням синтетичної смоли або посилений дисперсійний клей, спеціально призначений для приладів для наненсенія клею.

питання:
Якою має бути поверхню, на яку згодом будуть наклеєні шпалери?

В даному випадку діє просте правило: поверхня повинна бути сухою, міцною, чистою, рівною і здатної вбирати.

питання:
У чому полягає перевага шпалер на флізеліновій основі?

Шпалери на флізеліновій основі стабільні в розмірі, вони пропускають повітря, згладжують тріщини, після висихання не стискаються, видаляються зі стіни в сухому вигляді. При їх наклеюванні не потрібно витримувати час, необхідний для просочування шпалер. При наклеюванні шпалер даного типу можлива техніка нанесення клею на стіну, також як і нанесення клею на зворотну сторону шпалер вручну або за допомогою спеціального приладу для нанесення клею.

питання:
Через що виникають відкриті шви в процесі наклеювання шпалер і як цього уникнути?

У більшості випадків відкриті шви виникають тоді, коли обробка оклеиваемой поверхні не була проведена належним чином. Дана проблема може виникнути також у тому випадку, якщо клей не був розподілений рівномірно. Можливо, час, необхідний для просочування шпалер, не було витримано. Причиною також може бути занадто рідкий клей. Зверніть увагу на те, що занадто швидке висихання шпалер також може привести до розбіжності швів. Після нанесення клею і складання шпалерних листів їх рекомендується ще раз звернути. Так Ви зможете запобігти процесу швидкого висихання на краях шпалерного аркуша.

питання:
Чи можна просто наклеїти нові шпалери на старі?

Ми можемо однозначно відповісти - ні. Обов'язково потрібно видалити з поверхні старі шпалери перед тим, як Ви будете наклеювати нові. Інакше при наклеюванні нових шпалер на старі неминуче виникнуть будь-які дефекти.

питання:
Як можна видалити залишки старих шпалер зі стіни?

Спочатку потрібно додати у воду, якої Ви будете потім змочувати старі шпалери, спеціальний розчинник для видалення старих шпалер, який можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині. Таким чином, вода швидко проникне в структуру шпалер, руйнуючи з'єднання шпалер зі стіною, і далі Ви легко зможете видалити старі шпалери.
Якщо старі шпалери миється типу, то потрібно попередньо обробити їх спеціальним зубчастим валиком, в результаті чого шпалери зможуть швидше увібрати воду, так як їх поверхня стане дірявою. Після деякого часу, необхідного для всмоктування води, старі шпалери можна видалити за допомогою шпателя.

питання:
Що таке «подвійний розріз шва»?

В даному випадку листи шпалер в області передбачуваного шва або на зовнішніх кутах накладаються один на одного приблизно на 5 см, а потім відбувається їх подвійний розріз за допомогою гострого ножа. Після того, як ви знищите відрізані смужки, виходить рівний і щільний шов.
 

питання:
Що позначають номери партії, які перебувають на рулонної етикетці?

Виробник при виготовленні кожної нової партії шпалер маркує рулони відповідним чином.
Тому перед тим, як почати процес наклеювання шпалер, обов'язково потрібно впевнитися в тому, що всі рулони, призначені для одного приміщення або, відповідно, однієї стіни або стелі, мають однаковий номер партії. Різні номери або літери на рулонної етикетці позначають, що рулони шпалер не виходять з одного і того ж випуску. В даному випадку є ймовірність того, що відтінок кольору шпалер буде дещо відрізнятися. Ми рекомендуємо наклеювати шпалери, які походили з різних партій, на різні поверхно