Як наклеїти шпалери

ПРАВИЛА І ПОРЯДОК наклеювання шпалер
  
ПІДГОТОВКА СТІН
 
1. Поверхня стіни має бути сухою і гладкою.
2. Якщо ви змінюєте шпалери, необхідно спочатку видалити старі. Для цього змочіть їх водою, почекайте 10 хв. Після цього шпалери можна знімати.
3. Якщо на стінах є тріщини та відколи, їх необхідно зашпаклювати.
4. Щоб уникнути появи плям від взаємодії бетонних плит і клею рекомендується покрити стіни водоемульсійною фарбою. А після цього для кращого приклеювання шпалер - прогрунтувати поверхню стіни слабким розчином шпалерного клею.
5. Якщо ви наклеюєте шпалери на гладку поверхню (пластик тощо), надайте їй деяку шорсткість за допомогою наждачного паперу.

   images/1

РОЗКРОЮВАННЯ
Спочатку перевірте шпалери на ідентичність номера партії виготовлення, малюнка і колірного тону. Тепер можна починати. Якщо шпалери без малюнка - довжина всіх смуг однакова, і їх можна розкроїти просто відмотуючи від рулону. У випадку прямого стикування всі смуги ідентичні та для розкроювання малюнок смуг точно суміщають один з одним. При розкроюванні шпалер зі зміщенням малюнка на кожній наступній смузі малюнок зміщується на половину узору; кожна друга смуга однакова. При цьому важливо, щоб шпалери відмотували від рулону в одному і тому ж напрямку.
 
ПРИГОТУВАННЯ КЛЕЮ
Залежно від типу шпалер рекомендується використовувати спеціальний клей. Який тип клею краще підходить для даного виду шпалер і даної поверхні стіни - вказано на упаковці клею.
Принципово вважається що клей повинен бути ретельно замішаний і досить довго набухати. Клей слід рівномірно наносити на смуги. Дайте можливість їм просочитися клеєм протягом 2-4 хвилин. Це потрібно для того, щоб шпалери бездоганно трималися на стіні (наприклад, щоб стики при висиханні не розходилися).

 images/2

 

НАНЕСЕННЯ КЛЕЮ НА ШПАЛЕРИ
 
Якщо Ви клеїте звичайні паперові шпалери, то:
Наріжте полотна шпалер так, щоби вони відповідали висоті стіни плюс 5-10 см. Для подальшої обрізки.
Рівномірно нанесіть клей на зворотну сторону полотна, проклеєною стороною усередину, край до краю.
Дозвольте клею вбратися 5-10 хв. (залежно від рекомендації виробника шпалер).
Якщо Ви клеїте вінілові шпалери:
Нанесіть рівномірно клей на зворотну сторону полотна шпалер, і на стіну.
Якщо Ви клеїте флізелінові шпалери:
Нанесіть пензлем спеціальний клей на стіну і приклеюйте шпалери.

  • 1110233606

ПРИКЛЕЮВАННЯ ШПАЛЕР
1. Шпалери починають клеїти від вікна. Відзначте на стіні вертикальну лінію, наклейте перше полотно від стелі і розігніть вздовж зазначеної лінії.
2. Розгладьте полотно щіткою зверху вниз і від центру до країв, видаляючи повітря що потрапило всередину.
3. За допомогою лінійки та ножа відріжте надлишки шпалер.
4. Наклейте наступне полотно в стик з першим.
5. Ретельно видаляйте надлишки клею чистою губкою.
6. Щоб шпалери добре приклеїлися, уникайте високої температури в приміщенні й протягів.
Кути
 
Не рекомендується гнути цільну смугу і клеїти її в кут, також небажано стикувати дві цілісні смуги в куті, щоб уникнути видимість стику двох смуг рекомендується клеїти цільну смугу через кут з нахлестом 3-5 см на сусідню стіну.

Двері
До дверей при клеєнні шпалер зазвичай підходять з одного боку, і ніколи - з двох. Смуга, що захоплює за площею частину дверей, розрізається вертикально до верхнього краю дверної рами. Уздовж вертикального краю смуга притискається до стіни, а виступ обрізується. Виступ над дверною рамою підганяється і знизу так само обрізується.

1110312195

Віконні ніші
Смуга шпалер, що була вирівняна за допомогою виска приставляється до сторони вікна таким чином, щоб виступ «навколо кута» доходив до рами вікна (з надбавкою). Тоді смуга надрізається на висоті підвіконня і верхнього краю вікна, так, щоб виступ можна було загнути в нішу. Виступи на віконній рамі та на підвіконні обрізаються. Після цього над верхнім краєм вікна і під підвіконням можна клеїти шпалери та продовжувати таким же чином по інший бік вікна.
 
Радіатори
Рекомендується обклеювати стіну шпалерами не далі, ніж на 10 - 20 см за радіатор. Якщо ж шпалерами буде покрита вся поверхня стіни за радіатором, то краще смугу шпалер розрізати на стрічки шириною близько 10 см, і притискати їх вузьким роликом з довгою ручкою зверху, знизу і крізь ребра радіатора. Але все-таки краще пофарбувати стіну за радіатором фарбою під колір шпалер.

Краї
Для чистого клеєння країв у стелі й у плінтуса найкраще за усіх зарекомендувала себе спеціальна лінійка для обрізання країв. Спеціально розроблений трикутний профіль дозволяє точно підігнати та рівно обрізати контур краю. Крім того, при цьому стеля і плінтус не брудняться клеєм і лезо ножа довго залишається гострим.
 
Стеля
Після розмітки першої смуги шпалери на стелі клеяться «від світла», тобто, від вікна углиб кімнати. При обклеюванні стелі краще працювати удвох: поки одна людина прикладає і притискає смугу шпалер, інша притримує мітлою або шваброю нагорі ще згорнутий шматок смуги, що залишився. 

Бордюри
 
Існує два способи поклейки бордюрів. Якщо шпалери гладкі, то бордюр клеїться поверх шпалер з попередньою розміткою місця його розташування. У цьому випадку виправдовує себе застосування спеціального бордюрного клею. Бордюр потрібно просто змочити водою зі зворотного боку і залишити для намокання на 5 хвилин, після цього нанести бордюрний клей і відразу приклеїти. У разі рельєфних шпалер краще всього спочатку приклеїти бордюр, а потім точно підігнати до нього смуги шпалер зверху і знизу. Для чистої підгонки рекомендується використовувати спеціальну лінійку для обрізання країв. У цьому випадку також має сенс застосовувати спеціальний бордюрний клей.


Наклеювання шпалер НАВКОЛО РОЗЕТКИ або вимикача
1. Вимкніть електрику.
2. Зніміть розетку або вимикач.
3. Розріжте полотно навхрест і загніть куточки, що утворились всередину.  
4. Вмонтуйте розетку або вимикач на місце.

  1.  

1110314703